קרקוב בירת הגסטרונומיה העולמית לשנת 2019

כתבתה של קרן שלי

קרדיט צילום יח”צ

העיר קרקוב הינה הבירה הגסטרונומית של אירופה לשנת 2019 כך קבעה לאחרונה האקדמיה האירופית לגסטרונומיה; קרקוב היא העיר הראשונה אי פעם שזוכה בתואר החשוב והמכובד – הבירה האירופית של התרבות הגסטרונומית.

המטבח הפולני מגוון ועשיר מאוד והוא מושפע ממנהגים מסורות קולינריות ותוצרת חקלאית מאזורים גיאוגרפים שונים במדינה. העיר קרקוב הינה הבירה הגסטרונומית של אירופה לשנת 2019. כך קבעה לאחרונה האקדמיה האירופית לגסטרונומיה, שמקום מושבה בצרפת. קרקוב היא העיר הראשונה אי פעם שזוכה בתואר החשוב והמכובד – הבירה האירופית של התרבות הגסטרונומית.

מלבד המסעדות בוורשה, המסעדות בקרקוב הן היחידות בפולין שהומלצו על ידי מדריך מישלן. כיום מומלצות 26 מסעדות בקרקוב על ידי מדריך מישלן. הגסטרונומיה המשובחת בקרקוב נובעת ממוצרים איכותיים ברמה גבוהה שמגיעים מספקים מקומיים; וכן מתכונים משובחים ואווירה נהדרת. במהלך 2019 ייערכו אירועים גסטרונומיים חשובים, לרבות קונגרס הגסטרונומיה וכן מפגשים של שפים בינלאומיים, גם כאלה שמחזיקים ב-3 כוכבי מישלן.

למרות השפעה קולינרית חזקה של הטטרים והטורקים, המטבח הפולני חב רבות לטעמים שהגיעו ממונגוליה, גרמניה, צרפת, איטליה וכן טעמים עם השפעה יהודית. המטבח הפולני מגוון מאוד בשל תנאים חקלאיים שונים באזורים השונים במדינה, מנהגים ומסורות שונות. ישנן מספר מנות שמזוהות עם המטבח הפולני. כך למשל הפולנים אוהבים מאוד לבשל סוגי מרק שונים. מרק עגבניות מוקרם פופולרי למדי בפולין וכן מרק עם מלפפונים חמוצים. מרקים מסוימים מוגשים בהתאם לעונות השנה. המטבח הפולני כיום, לאחר עידן הקומוניזם, עשיר במעדנים רבים כגון: אווז צלוי שמוגש עם כוסמת; פירוגי בסגנון רוסי או כופתאות שנעשו עם גבינת דלעת ותפוחי אדמה. כמו גם כופתאות עם בשר או כרוב ופטריות בר.

Obwarzanek krakowski to jeden z symboli Krakowa

הפולנים יודעים להכין קינוחים מצוינים. הקינוחים כוללים לרובפירות עונתיים משובחים, כגון: תפוחים, אגסים או שזיפים, כמו גםגרגרי יער ותות בר. פירות יער ופטריות בר מהווים מרכיב חשוב במטבח הפולני. הירקות הנפוצים ביותר במטבח הפולני הם תפוחיאדמה וכרוב. כמה מעדנים פולניים אהובים במיוחד, כמו פנקייק, כופתאות ואטריות, מיוצרים מתפוחי אדמה. כרוב כבוש מוגש כליווילמאכלי בשר והוא הבסיס למרק הכרוב המסורתי הנקרא קפושניאק.פולין היא גם יצרנית מובילה של תפוחי עץ. את הטעם המיוחד של תפוחי העץ אפשר לחוש בעוגה הפופולרית szarlotka, שנאפית עם דבש, אגוזים ופירות יבשים. בעת ביקור בצפון מזרח פולין אסור לפספס את עוגת ה- sękacz המיוחדת. בדרום המדינה ניתן למצוא את מאפה הקולאק, בעיקר באירועים מיוחדים. הפופולריים ביותר עשוייםמפרג וגבינה. כך למשל הסמל הקולינרי של העיר קרקוב הוא בייגלהבצק, שנקרא obwarzanki, שאף נמכר בדוכני רחוב. קרקוב גםמפורסמת בעוגת הגבינה שלה.

ללחם הפולני יש טעם עשיר במיוחד ויצא לו שם ברחבי העולם הקולינרי. ישנם זנים רבים, מן הלחם הכבד, העבה, העשיר, העשוימקמח מלא ועד ללחם לבן רך וקליל עם קרום פריך. הפולנים אוהביםנקניקיות ומסורת הייצור שלהם בפולין היא בת מאות שנים. הנקניקהלבן הפופולרי מלווה את המרק החמוץ המסורתי ז'וראק ( żurek), עם כרוב כבוש. פולין נחשבת ליצרנית גדולה של נקניק הקבנוס.פטריות כבושות הן מעדן פולני. בכל אזור בפולין כדאי לשאול עלמחלבות מקומיות. הללו מציעות מבחר ייחודי של מוצרים טעימיםמתוצרת בית.

לפרטים נוספים: גולן יוסיפון, נציג לשכת התיירות של פולין בישראל – 0525625135

אהבת? יש לך משהו לומר? כתוב פה...