״פטר השלישי״ קומדיה אנושית עולה לאקרנים 14.7.16

כתבתה של קרן של

קרדיט צילום: יח״צ
"פטר השלישי" – קומדיה אנושית
מה אנשים מוכנים לעשות בשביל לשפר לעצמם את הפנסיה
עולה לאקרנים ב 14.7.16
81 דקות
תסריט, הפקה ובימוי: טומי לנג צלם: שוקי גוזיק
מפיקים: טומי לנג ואמיר גדליה מפיקים שותפים: שחר צפניה ואסף ליבר
שחקנים: רוברט הניג, דנה ידלין,
נתן נתנזון, מומו טרלו, פיני מיטלמן, עומרי אשין, דורית פלד הרפז,
הלנה חייטimage

פטר (רוברט הניג), אלמן בן 66, שחקן תאטרון הבימה, שמעולם לא קיבל את התפקיד הראשי, מחליט יום אחד בעידוד חבריו ל"פרלמנט הרומני" בבית הקפה השכונתי לרוץ לכנסת כדי לשפר את הפנסיה. יחד עם אלונה (דנה ידלין), מלצרית בת 28 וכותבת בלוגים מוכשרת, מקימים השניים את מפלגת האלמנים והאלמנות ויוצאים למסע בו הם יוצאים מבדידותם ונפתחים לעולמות חדשים.

טומי לנג, יוצר הסרט, עושה סרטים בצורה עצמאית ויוצאת דופן בתעשיית הקולנוע הישראלית:
"אני עושה סרטים כי אני אוהב לתקשר עם הקהל, להצחיק אותו ולרגש אותו, ובשביל זה צריך בסך הכול סיפור נהדר ואנושי, מצלמה, שחקנים מעולים וצוות הפקה מינימלי ומסור שאוהב את העבודה שלו ורוצה לעבור איתי מסע קסום שסופו בעליית הסרט על מסך הכסף "פטר השלישי" היא קומדיה אנושית מצחיקה ולא פלקאטית, אינטליגנטית, מרגשת ומעוררת השראה. "

כמו גיבור הסרט, פטר, כך גם היוצר שלו, טומי לנג, החליט יום אחד בגיל 66 לאחר שהתאלמן, לעזוב הכול, לעשות שינוי ולחזור לאהבתו הישנה, הקולנוע. לנג מצלם בכל שנה לפחות שני סרטים ועד היום ביים ארבעה פיצ'רים. "הסרטים שלי אופטימים, מאפשרים לאנשים בגיל השלישי להאמין שוב בעצמם ומדרבן אותם לצאת ולעשות מעשה. לסרטים שלי יש תחושה של ראשוניות, רעננות ואינטימיות וזה נובע מהדרך היוצאת דופן שבה אני בוחר לביים את הסרט – בצניעות ובהומור רב.

"פטר השלישי" יוקרן בהקרנות סדירות בסינמטק ת"א פעמיים מדי יום, אחר הצהריים ובערב, החל מה- 14 ביולי ובבתי קולנוע נוספים ברחבי הארץ.